ΑΛΙΜΟΣ

"Σπιτική Κουζίνα" για όλους τους πολίτες στον δήμο Αλίμου

9 22 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2012, 14:07

Ο Δήμος Αλίμου, στο πλαίσιο της κοινωνικής του δράσης, ξεκινάει από τη Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012, το πρόγραμμα με τη «Σπιτική Κουζίνα».

Κάθε μέρα θα προσφέρεται σε εξαιρετικά προσιτή τιμή φρεσκομαγειρεμένο σπιτικό φαγητό σε όλους τους κατοίκους του Αλίμου, χωρίς καμία απολύτως εξαίρεση. Η «Σπιτική Κουζίνα» προορίζεται να υποστηρίξει όλους τους πολίτες και ιδίως τις κοινωνικά ευπαθείς ομάδες (εργαζόμενες μητέρες, νέοι γονείς, μοναχικά άτομα, οικονομικά αδύναμοι κ.α.) με ποιοτικό, μαγειρεμένο φαγητό σε συμβολική τιμή (2.50€ η μερίδα), υπό τη μέριμνα της Διεύθυνσης Κοινωνικής Αντίληψης του Δήμου.

Η «Σπιτική Κουζίνα» θα λειτουργεί καθημερινά από Δευτέρα έως Παρασκευή από τις 11.30 έως τις 15.30, στην Αίθουσα του Πολιτιστικού Κέντρου του Δήμου Αλίμου (Λεωφόρος Ιωνίας 96).

Σχόλια Αναγνωστών

9 Προσθήκη σχολίου
n.k. 11.12.12
Emas ta katastimata estiasis mas katastrepsate!!!!!!
Απάντηση
dora 10.12.12
πολύ καλή προσπάθεια συγχαριτήρια στον κ.Ορφανό και στον κ.Κονδύλη.
Απάντηση
yiannis 30.11.12
να λέμε και τα καλά, μπράβο για την προσπάθεια θα δοκιμάσουμε αν είναι και νόστιμα τα φαγητά εκτός απο φθηνά. Πραγματικά Δήμαρχε παρουσιάζεις κοινωνικό έργο με αυτές τις προσπάθειες αυτή τη δύσκολη εποχή.
Απάντηση
lila 26.11.12
Δήμαρχε συγχαρητήρια τελευταίως μας εκπλήσεις ευχάριστα, ωραία προίοντα,εμβόλια, αιμοδοσίες, ελπίζω και ωραίο φαγητό δεν το έχουμε δει ακόμη αλλά αν καταφέρεις να κάνει κάτι και η δημοτική αστυνομία που βολτάρει χωρίς νόημα πάνω κάτω θα σου πούμε μπράβο.
Απάντηση
anna ro. 23.11.12
Akousa oti o k.kondylis tha ferei galopoules prin ta xristougena. Pos tha to pliroforithoume?
Απάντηση
lia 23.11.12
ΤΟ ΡΥΖΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΣΠΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑΣΙΑ!!!!!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΞΑΝΑΦΕΡΟΥΝ
Απάντηση
kim.p. 23.11.12
Kala tha kanei o dimarxos na asxolithei me ti dimotiki astynomia. Tsaba tin plironoume. Ti na tis kaneis tis plateies ama einai gemates skyloskata???
Απάντηση
πανι 23.11.12
MΠΡΑΒΟ ΣΤΟ ΘΑΝΟ ΟΡΦΑΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΝΔΡΕΑ ΚΟΝΔΥΛΗ, ΚΑΝΟΥΝ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΑΛΙΜΟ.
Απάντηση
marlen 23.11.12
Συγχαρητήρια στον Δήμαρχο και στους αρμόδιους συνεργάτες του ΄Λάδια,όσπρια,φθηνό φαγητό,σταθερά τέλη, πλατείες , περιμένουμε και άλλα πολλά.
Απάντηση