ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Π. Σωτηρόπουλος: "Αει στο διάολο ρε κωλόπαιδο εγώ κάνω κουμάντο εδώ"

38 13 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2012, 11:39

Ο δημοτικός σύμβουλος Βάρης-Βούλας Βουλιαγμένης Π. Σωτηρόπουλος

Κάποτε φώναζες "πρόεδρε" και γύριζε η μισή Ελλάδα... Τώρα φωνάζεις "δήμαρχε" και γυρίζει ο Σωτηρόπουλος...

Η φράση "αει στο διάολο ρε κωλόπαιδο εγώ κάνω κουμάντο εδώ" που σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, ξεστόμησε ο δημοτικός σύμβουλος και υπεύθυνος της εθελοντικής ομάδας δασοπυρόσβεσης Βούλας Παναγιώτης Σωτηρόπουλος, εναντίον του υπεύθυνου Πολιτικής Προστασίας της Βούλας, δημοτικού υπάλληλου φαίνεται πως ήταν η σταγόνα που ξεχύλισε το ποτήρι.

Εδώ θα πρέπει να σημειώσουμε ότι ο κ. Σωτηρόπουλος είναι αρμόδιος να λειτουργεί το πυροσβεστικό όχημα που έχει παραχωρήσει ο ΣΠΑΥ στον δήμο Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης και να οργανώσει την εθελοντική ομάδα της ενότητας Βούλας. Πέραν αυτών δεν έχει καμία άλλη αρμοδιότητα στην Πολιτική Προστασία του δήμου Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης.

Το θερμό επεισόδιο που έγινε ανάμεσα σε Σωτηρόπουλο και Κερασιώτη έγινε με αφορμή παρατήρηση που σημείωσε στο ημερολόγιο του Πυροφυλακείου ο δεύτερος σε βάρος υπαλλήλου που ενώ έπρεπε να βρίσκεται στο σημείο που του είχαν υποδείξει πολύ ώρα πριν, εκείνη απολάμβανε καφεδάκι και τσιγαράκι, σύμφωνα με την αναφορά που συνέταξε ο κ. Κερασιώτης μέσα στο Πυροφυλάκειο. 

Χωρίς να έχει καμία αρμοδιότητα ο "δήμαρχος του βουνού" όπως του αρέσει να αυτο-αποκαλείται, απαίτησε από τον διοικητικό υπάλληλο του Δήμου και υπεύθυνο Πολιτικής Προστασίας στην αρμοδιότητα του οποίου βρίσκονται οι νεοπροσληφθέντες 2μηνίτες υπάλληλοι, να σβήσει το δυσμενές σχόλιο από το ημερολόγιο.

Όταν εκείνος αρνήθηκε εισέπραξε από τον... θεοσεβούμενο κύριο Σωτηρόπουλο το "αει στο διάολο ρε κωλόπαιδο εγώ κάνω κουμάντο εδώ". 

Επίσης σύμφωνα με την συγκεκριμένη καταγγελία, τα γεγονότα της οποίας έχει διασταυρώσει το vimaonline, ο κ. Σωτηρόπουλος απαγόρευσε την είσοδο στο πυροφυλάκειο στον κ. Κερασιώτη και απαίτησε να εισέρχεται μόνο με δική του άδεια... Δηλαδή ένας πολίτης απαγορεύει την άσκηση των καθηκόντων σε έναν διοικητικό υπάλληλο του δήμου.

Τελευταία μας πληροφόρησαν ότι ο κ. Σωτηρόπουλος απαιτεί κιόλας να κανονίζει αυτός τις βάρδιες της πυροπροστασίας (από πότε ένας πολίτης έχει τέτοια εξουσία).

Απ' ότι όμως, διαβάζουμε στην αναφορά που έκανε ο κ. Κερασιώτης προς το Δήμαρχο, υπάρχει πληθώρα και άλλων τέτοιων περιστατικών από την πλευρά Σωτηρόπουλου, που δείχνουν πως ο δημοτικός σύμβουλος μάλλον έχει παρεξηγήσει το ρόλο του και επιβεβαιώνουν όλα όσα κατά καιρούς ακούγονται σε βάρος του. 

Διαβάστε εδώ την αναφορά του κ. Κερασιώτη για την επίθεση που δέχτηκε από τον δημοτικό σύμβουλο Π. Σωτηρόπουλο.

Σχόλια Αναγνωστών

38 Προσθήκη σχολίου
vouliotis 26.09.12
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΠΑΝΩ 2 ΜΑΛ...... ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΜΕΡΑ-ΝΥΧΤΑ.Ο Κ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΑΞΙΖΟΥΝ,ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧ...... ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΩΜΑΤΕΡΗ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤ.... ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ .
Απάντηση
ΒΟΥΛΙΟΤΗΣ 26.09.12
ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΒΛΕΠΩ ΕΠΑΝΩ 2 ΜΑΛ...... ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΕ ΜΕΡΑ-ΝΥΧΤΑ.Ο Κ ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ,ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΑΞΙΖΟΥΝ,ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΑΡΧ...... ΓΙΑ ΕΘΕΛΟΝΤΙΣΜΟ.ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΩΜΑΤΕΡΗ,ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΟΥΤ.... ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΑΝΩ
Απάντηση
dimotis 26.09.12
για ποια ομαδα μιλαμε ρε παιδια?3 ειναι ολοι κ ολοι κ ο ενας κανει κ την διαφορα κ τεραστια διαφορα μαλιστα κ ειναι υπαλληλος του δημου,ωρες ατελειωτες το παλικαρι επανω σε φωτιες.σε ατυχηματα,σε νεροποντες... που ειναι οι αλλοι εθελοντες κυριε σωτηροπουλε?που ειναι ολοι αυτη που τους βαπτισατε σε μια νυχτα εθελοντες κ μαλιστα εκπαιδευμενοι(το ματι τους το αλλοιθορο)για να τους βαλετε 2μηνο στο δημο.να λοιπον ποιος ειναι ο επικυδεινος,που βαζετε ανεκπεδευτους σε φωτιες για να κανετε το κοματισας κ ν μαζευεται ψηφους,κ μετα σας φταινε οι δυο υπαλληλοι της πολιτικης προστασιας οπου ο ενας απο αυτους τους δυο ειναι κ εθελοντη σας κ με εμπειρια τεραστια οπου μαλιστα τον κακοχαρακτηρισατε κ αντι αυτου προτεινατε εναν ανεκπεδευτο,απειρο τον κυριο κερρασιωτη στην θεση του υπευθινου πολ.προστασιας,αλλα ειχατε τους λογου σας γιατι ετσι θα εισασταν νομιζετε απο πανω ο γενικος δερβεναγας.που τετοια τυχη.ετσι κ σωτηροπουλε υπηρετιτε την βουλα?βαζοντας ανεκπεδευτο,απειρο υπευθινο στην πολιτικη προστασια.ειστε πολυ επεικυδινος εσεις κ ο κ πανας.κ ποια πολιτικη προστασια μιλατε ολοι εκει πανω κ κατω στον δημο οταν απαγορευετε το 2μηνο προσοπικο που βαλατε κ πηραν οι συμφεροτολογοι σας να πανε σε φωτιες κ ν ενεργισουν?ξεπλενουμε ΧΡΗΜΑΤΑ? ταειζοντας τα κοπροσκυλα σας τους δηθεν εθελοντε σας τσαμπα?ειμαστε πολιτες βουλας κ ανεβενουμε επανω κ βλεπουμε ΠΟΙΟΙ ειναι κ ΠΟΙΟΣ ειναι πραγματικος εθελοντης.
Απάντηση
Ριχάρδος 11.09.12
Λεύκιπε είπες τόσα πράγματα χωρίς ουσία. ΠΡΩΤΟ.: Απο που γνωρίζεις ότι ο κ.Σωτηρόπουλος έχει απώλεια ψήφων? Εγώ ισχυρίζομαι το αντίθετο. Μπορείς να με διαψεύσεις. >>>> ΔΕΥΤΕΡΟ: Ποιό δικαίωμα έδωσε ο κ. Σωτηρόπουλος? Αφού ο Regas -που δείχνει να είναι καλά ενημερωμένος- σου εξηγεί τι παιχνίδι παίζετα. Εσύ αντί να τον αντικρούσεις κλείνεις -ΤΡΙΤΟ- βεβιασμένα τη συζήτηση. >>> Εν γένει: Όταν ορισμένοι εδώ μέσα αποφασίσουν να γίνουν συγκεκριμένοι και αντικειμενικοί να μας ειδοποιήσουν κι εμάς, παρακαλούνται ....
Απάντηση
Λευκιπος 09.09.12
..μαγκια [συγγνωμη για την εκφραση] δεν ειναι να παιρνεις ρεκορ ψηφων [580 συνολον κατ' αλλους 600] αλλα να ξερεις να τους διατηρεις κανεις δεν εχει πρωσοπικα με κανενα αν δεν δωσεις ο ιδιος το δικαιωμα, και εδω σταματω με τα επουσιωδη για να ασχοληθουμε με τα ουσιωδη που ειναι το δασος και το ΒΟΥΝΟ τα υπολοιπα στις εκλογες{οψωμεθα ες Φιλιππους ] ΚΑΛΟ ΧΕΙΜΩΝΑ και Ευχαριστω για την παρεα
Απάντηση
Regas 07.09.12
Καλημερα σε ολους. Το μενος ειναι προσωπικο κατα του κ. Σωτηροπουλου, φαινεται εξαλου. Την πρωτη μερα που ανεβηκε ο κ. Κερασιωτης στο βουνο σαν υπευθυνος για να αναφερει τα γεγονοτα σε αυτους που τον τοποθετησαν, τη μερα εκεινη λοιπον με το καλημερα τρακαρησε το πυροσβεστικο αυτοκινητο του ΣΠΑΥ! Ετρεχε σαν βρεγμενη γατα επειδη δεν ειχε επαγγελματικο διπλωμα για το συγκεκριμενο αυτοκινητο. Ετρεχε κ η υπευθυνη υπαλληλος του δημου να βρουν καποιον με επαγγελματικο να κανει την " ψευτικη " δηλωση. Βρηκαν τετοιον ! Κατεφθασε και ο κ. Σωτηροπουλος που ηταν σε μια συσκεψη του ΣΠΑΥ για να τον καλυψει. Για το ποιον του ανθρωπου Σωτηροπουλου μιλουν τα εργα του, γιαυτο εσπασε ολα τα ρεκορ ψηφων. Αυτα προς το παρον, αν δεν ειναι ετσι ας με διαψευσουν.
Απάντηση
Λευκιπος 28.08.12
....δικιο εχεις ασχολουμεθα με τα επουσιωδη και αφησαμε την ουσια το σταματω ευχαριστω για την παρεα...
Απάντηση
ellinaras 28.08.12
ΝΑΙ ΡΕ ΠΛΑΚΩΘΗΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΚΑΙ ΧΑΣΤΕ ΤΟ ΔΑΣΟΣ!!!ΠΑΝΑΝΟΦΛΟΥΔΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.... Ο ΤΥΠΟΣ ΤΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ Κ...ΟΣ!!! ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΜΟΓΙΟ ΛΕΜΕ!!!
Απάντηση
Λευκιπος 26.08.12
.....υπαρχουν και αλλοι εθελοντες που ξεκινησαν παλιοτερα απο τον Κο Σωτηροπουλο δουλεψαν και δουλευουν και προσφερουν στη πολη και στη ΔΑΣΟΠΥΡΟΣΒΕΣΗ ειδικα και εχουν λαβη μερος σε πολλες δασοπυροσβεσεις και δενδροφυτευσεις ειδικα στο Πανοραμα και το ΒΟΥΝΟ που τα θεωρει ο εν λογω κυριος προεκταση της περιουσιας του η της πρασιας του αν θελετε που ουτε επεδιωξαν τα κατεβουν δημοτικοι συμβουλοι ουτε διαφημιστηκαν στον τοπικο τυπο σε παγια βαση ουτε διεβαλαν ανθρωπους επειδη διεφωνησαν μαζι τους και να επαναλαβω παλι οτι κανεις δεν ζητησε απο τον Κο Σωτηροπουλο το 'μερακι του ' να το κανει παντιερα και να το περιφερει ενιοτε δακρυζοντας κατα περιπτωση για να μας πεισει για τις αγαθες του προθεσεις
Απάντηση
συμβασιουχος 25.08.12
φιλε-η Λευκιπε...κσστε λιγο τωρα γιατι μου τα εκανες ολα , λιγο αχταρμα. Ενα ενα...Πρωτον δεν ειναι αυτονοητη η αγαπη για τον τοπο μας..ισως για σενα και για μενα ναι..αλλα για το 99% δεν ειναι(πχ.ο γειτονας μου, διαμαρτυρετα συνεχως οτι τα πευκα μου κανουν σκουπιδια στην αυλή του,και φυσικά δεν ξερει το βουνό που τον περιβαλλει , ουτε που ειναι το Λυκόρεμα ή ο Κρμασμένος Λαγός..) Θελω ναπω οτι αν υπαρχει αγάπη για τον τοπο υπαρχει και ενδιαφερον να τον γνωρισεις αυτον τον τόπο εναι αναγκαίια συνθήκη.Δευτερον, δεν καταλαβαινω γιατι ενας εθελοντής να μην κατεβαίνει για δημοτικός σύμβουλος παρακαλώ;;Τι έχει , κασιδιάρης είναι;; Τρίτον..Φυσικα και θα ανακατευτει αφου η πυροπροστασια και δασοπροστασια ειναι μεσα στα καθηκοντά του σαν εθελοντης!!Είναι αυτονόητο οτι θα ζητήσει συνεργασία και εδώ ειναι το πρόβλημα!! ΑΝ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΘΕΙ!!!!! Και ξέρεις κατι; Αλλοι βρίζουν με λέξεις και αλλοι με συμπεριφορές.Τέταρτον. Το μεράκι αν ειναι δήθεν ξεφουσκώνει σε λιγο καιρό..αν δεν εξυπηρετει τον ( του καθενός) κύριο σκοπό.Στην περίπτωση του κου Σωτηρόπουλου κρατάει πολλά χρόνια..αν δεν ήταν μεράκι ,σε αυτην την ηλικία και με τέτοια "κριτική" να μην πω τιποτ' άλλο θα καθότανε σπιτάκι του και θα ρούφαγε τη σουπίτσα του- οπως πολύ sic είπε ενας σχολιαστης εδω.Εκτο. Οπως εγραψα ανωτέρω αλλος βρίζει με λόγο και αλλος με τρόπο (συμπεριφορά) ,Κανοντας λοιπόν εναν συγκερασμό των όσων διάβασα στο αρθρο και των όσων γνωρίζω ο κος Κερασιώτης ειναι αυτός που επεδίωξε την αντιπαράθεση με σκοπό την ΕΠΙΒΟΛΗ .Χρησιμοποιόντας μια εθελόντρια - διμηνήτισα και συκοφαντοντας την αδικα, για λουφα και κοπάνα, προκάλεσε την 'εκρηξη ' του κου Σωτηρόπουλου
Απάντηση
Λευκιπος 24.08.12
....η αγαπη για τον τοπο μας ειναι αυτονοητη οποιος εχει μερακι να το μεταλαμπευση στους αλλους χωρις να του το ζητουν να παραμεινη εθελοντης και οχι να καταιβενη για Δημοτικος Συμβουλος και να ανακατευετε βριζοντας υπαλληλους η διαβαλλοντας αλλους για να επιβαλη το δηθεν ''ΜΕΡΑΚΙ ΤΟΥ'
Απάντηση
συμβασιουχος 23.08.12
φιλε Λευκιπε..και λοιποί ..οπως όλοι εδω μέσα γράφουν- ο καθείς με τον τρόπο που έχει και έμαθε - ο κος Σωτηρόπουλος ειναι 73 φευγα...Τι προσωπικές και πολιτικές φιλοδοξίες μπορεί να έχει αυτός ο άνθρωπος πέραν ίσως, να μεταλαμπαδευση την αγάπη για τον τόπο του στους συμπολίτες του, ικανοποιόντας το μεράκι του!! Ποιός και γιατί να του απαγορεψει να το κάνει;
Απάντηση
Λευκιπος 19.08.12
....φιλε συμβασιουχε οταν ο τιτλος τιμης χρησιμοποιητε κατα κορον για πρωοθηση πρωσοπικων και πολιτικων φιλοδοξιων[βλεπε ενιοτε και συμφεροντων] τοτε πρεπει να αφαιρητε απο ΔΗΜΑΡΧΟ και οχι να εχουν τον εκαστοτε ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ να τον κανακευουν η να κανουν πως δεν βλεπουν τα οσα κατα καιρους κανει και οχι μονο αυτο αλλα να το κανουν και γραμματεα του ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ!!!
Απάντηση
συμβασιούχος 17.08.12
@Λευκιπος ο εθελοντής δεν είναι τίτλος, ούτε αξίωμα για να στο αφαιρέσει κάποιος....ο οποιοσδήποτε δήμαρχος ή και πρωθυπουργός ακόμα..Αυτό που δεν έχει καταλάβει ο πολύς κόσμος ίσω ςακόμα είναι οτι ο εθελοντής είναι τίτλος τιμής !
Απάντηση
συμβασιούχος 17.08.12
Γειά σου συνάδελφε.συμβασιούχε! 'Οσο για αυτό που αναφέρεις για τον πρόεδρο των εργαζομένων, αν είναι έστω όπως τα λές τότε γιατί ξαναψηφίστηκε;;;
Απάντηση
συμβασιουχοσ 16.08.12
ο προεδρος τον εργαζομενων ειναι κολοτουμπας. Αλλα λεει μπροστα σου και αλλα κανει
Απάντηση
Λευκιπος 16.08.12
...φιλοι μου το εχω γραψει πολλες φορες ο Κος Σωτηροπουλος επρεπε ιδη να εχει παραιτηθει επειδη ειναι 73 χρονων και βαση νομου της ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ψηφισμενο απο την ΒΟΥΛΗ των Ελληνων και δημοσιευμενο στην εφημεριδα τησ κυβερνησης οΕΘΕΛΟΝΤΗΣ ΔΑΣΟΠΥΡΟΣΒΕΣΗΣ ειναι μεχρι 65 [μεχρι περυσι] φετος μεχρι τα 60 και μετα χανει τον τιτλο του εθελοντη αν θελει να τον εχει ο Κος ΠΑΝΑΣ σαυτη τη θεση για λογους ψηφοθηρικους καλο ειναι να ανατρεξη στην ιστοσελιδα της ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ να ενημερωθει!!! το ακουσατε Κε ΔΗΜΑΡΧΕ???
Απάντηση
τρεχαντηρι 16.08.12
KITRINOS TYPOS
Απάντηση
συμβασιούχος 16.08.12
Και ένα τελευταίο σχόλιο..Μερικοί από τους σχολιαστές αφού γνωρίζουν λεπτομέρειες, γνωρίζουν και που βρίσκεται το πόστο του πυροφύλακα νεκροταφείου..Στο ιερό του ναού του νεκροταφείου,οπου η πρωϊνή βάρδια απο τις 6το πρωί εως τις 2 το μεσημέρι είναι ακάλυπτη κάτω από τον ήλιο!!! Όταν λοιπόν η πυροφύλακας που ε'ιχε βάρδια πρωινή πήγαινε να ξεκουραστεί λίγο στη σκιά την κατηγορούσαν και από πάνω για αμέλεια καθήκοντος!!!!! Είναι προς τιμή του προέδρου των εργαζομένων του Δήμου Βούλας κου Παναγόπουλου που κατήγγειλε την απαράδεκτη αυτή κατάσταση και διορθώθηκε .Το ότι στο πόστο αυτό εργάζονται εθελόντριες διμηνήτες είναι συμπτωματικό. Αυτό που δεν είναι ίσως τυχαίο, είναι η απαράδεκτη και απάνθρωπη απαίτηση να παραμένουν στον ήλιο επί 8ώρου χωρίς να δικαιούνται ούτε 10 λεπτά διάλειμμα ...Τα συμπεράσματα ..δικά σας,εγώ ευχαριστώ για το βήμα.
Απάντηση
ethelontis 15.08.12
ean kanei ti douleia pou kanei o k. swtiropoulos elate na tin kanete k eseis ean mporeite....
Απάντηση
συμβασιούχος 15.08.12
Αγαπητέ @ babis εγώ οτι ήξερα αυτό είπα.Η εν λόγω υπάλληλος αρχικώς, τις πρώτες δλδ μέρες έπερνε πάντα ασύρματο, ενός εθελοντή που έχει χρεωθεί ασύρματο . Εκείνη την ημέρα αποφάσισαν οτι τέρμα ο ασύρματος για τον πυρ/κα νεκροταφείου πράγμα που δεν το γνώριζε.Σημ.οτι ηταν πρωί συνεχώς...Οσο για το αν έπρεπε να σχολάσει ...τι να σου πω ..αυτός ξέρει εμείς που ημασταν εκεί δεν μυρίσαμε και τα νύχια μας για τα ωράρια του κου Κερασιώτη.Οσον αφορα για τα ποτισματα νομιζω πως συζητήθηκε με προϊσταμένη και βρέθηκε λύση.@ΕΘΕΛΟΝΤΗ συμφωνώ μαζί σου..εξάλλου κανείς δεν είναι τέλειος ..ολοι είμαστε άνθρωποι και κάνουμε λάθη.Τα διορθώνουμε οσο γίνεται και προχωράμε.Οι ακραίες κριτικές δεν οδηγούν πουθενα..μονο στις άναρθρες κραυγές ίσως!!..και εδω μέσα άκουσα αρκετες ;))
Απάντηση
δημοτικος υπαλληλος 15.08.12
ακριβώς όπως τα λέέι ο babis είναι... Σωτηρόπουλε τελίωσες
Απάντηση
babis 15.08.12
συμβασιούχε αφού ξέρεις τόσα πολλά να μας πεις πότε η εν λόγω υπάλληλος ή οι άλλοι φύλακες του νεκροταφείου έχουν πάρει κιάλια ή ασύρματο και το κυριότερο ο κος Κερασιώτης έπρεπε να έχει σχολάσει από τις 6:00 το πρωί και όχι να είναι εκεί μέχρι τις 7:30 που τον περίμενες όπως λες , όσον αφορά το χαρακτηρισμό χαφιέ σαφώς κι απευθυνόταν στο κο Κερασιώτη και μάλιστα του το είπε στα μούτρα ότι είναι χαφιές γιατί όπως είπε (ο κος Σωτηροπουλος) δεν πρόλαβα να στείλω το μικρο να ποτίσει με το βυτίο και πηρες τηλ. να ενημερώσεις την προϊσταμένη σου. αυτά τα λίγα συμβασιούχε
Απάντηση
ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ 15.08.12
ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΘΙΤΕ ΚΑΠΟΤΕ.
Απάντηση
ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ 15.08.12
Ρ Ο Μ Π Ε Σ !!!!!!!! ΟΛΟΙ !!!!!!!
Απάντηση
εθελοντής 15.08.12
Εκεί που γελάει όλο το πανόραμα ειναι όταν ο σωτηρόπουλος παίρνει το πυροσβεστικό όχημα και κανει ότι ποτίζει τα λουλουδια στο νεκροταφείο κάθε φορά που έχει κηδεια ή μνημόσυνο ώστα να τον δουν οι γιαγιάδες... ο τύπος βγάζει πολύ γέλιο
Απάντηση
πανοραμιτης 15.08.12
Ρε παιδια μαλώνετε για τον γραφικό παππούλη που τον κοροιδευει όλο το πανοραμα.. αφήστε να ζήσει το όνειρο του ότι ειναι ο δήμαρχος του Βουνου... ο γελωτοποιος μας ειναι
Απάντηση
ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΚΟΝΤΟΝΗ 15.08.12
ΠΡΟΣ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟ-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟ-ΠΑΠΠΟΥ-Π....ΓΕΡΟ:ΡΕ ΑΛ...ΡΑ ΠΑΛ.....ΡΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΟΥΣ ΨΕΥΤΟΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΜΕ ΤΟ ΕΝΑ ΠΟΔΙ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΚΑΙ ΣΕ ΛΥΠΟΥΝΤΑΙ. ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΘΑ ΣΟΥ ΕΙΧΑΝ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΠΟΙΟΙ.ΟΜΩΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ, ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΣΕΙΣ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΕ ΣΑΠΙΣΕΙ ΣΤΟ ΞΥΛΟ.ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΝΑ ΠΙΝΕΙΣ ΤΗ ΣΟΥΠΙΤΣΑ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ 'ΔΙΑΟΛΟ''...ΝΑ ΠΑΣ, ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΤΟΝ ΔΙΑΟΛΟ. ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΣΕ ΑΝΕΧΤΗΚΑΜΕ..ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙΣ ΤΙΣ ΓΡΙΟΥΛΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΑΣ ΣΤΑ ΕΚΛΟΓΙΚΑ ΚΕΝΤΡΑ ΖΗΤΙΑΝΕΥΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΨΗΦΟ ΤΟΥΣ. ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΕΤΑΙ Ο ΨΕΥΤΟΠΑΝΑΣ-ΨΕΥΤΟΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΟΥ ΣΕ ΝΤΑΤΕΥΕΙ. ΛΙΓΑ ΤΑ ΨΩΜΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΩΝ ΔΥΟ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟ. ΛΙΓΑ!!!
Απάντηση
συμβασιούχος 15.08.12
θαθελες να ησουν στην θέση του ε;;; ;-)
Απάντηση
δημοτικος υπαλληλος 15.08.12
@συμβασιουχος Άντε πήγαινε γλείψε τον παππού μπας και σε κάνει μόνιμο, όπως σας λεέι , για να του καθεστε σούζα και να το παίζει δήμαρχος
Απάντηση
συμβασιουχος 15.08.12
Γνωριζόμαστε απο κάπου;;;;; εσυ ποιανού τσάτσος είσαι!!!!; ;-)))))
Απάντηση
δημοτικος υπαλληλος 15.08.12
@συμβασιούχος Μάλλον είσαι και εσύ από τους εθελοντες τσατσους του Σωτηρόπουλου που σε έκανε διμηνιτη και τον γλείφεις απο πάνω εως κατω.... πες μου τι δουλεια εχει ο παππουςκαι ανακατεύετε σε θεματα του δήμου... ήδη εστειλε ενα παιδι στο νοσοκομειο επειδή πέρασε με κόκκινο με το οχημα του σπαυ... ο τυπος ειναι απλα επικινδυνος
Απάντηση
συμβασιούχος 15.08.12
Θα μου επιτρέψετε ενα δευτερο σχόλιο σχετικά με το άρθρο σας,οπου αναφέρεστε πολυ υποτιμιτικά στον "δήμαρχο του βουνού" οπως χαριτολογόντας τον ειχε προσφωνήσει ο πρώην δήμαρχός μας Γρηγόρης Κασιδόκωστας! Μπορει να μην έχει οφίτσια βαρύγδουπα στον Δήμο,αλλα έχει αυτά που προέρχονται απο την πειρα του και την δουλειά του. Ειναι και ανόητο και επικίνδυνο να μην χρησιμοποιειται όλη αυτή η εμπειρία και η γνώση.
Απάντηση