ΓΛΥΦΑΔΑ

Κεραυνός εν αιθρία η απώλεια της Φρειδερίκης Μαλάμη

17 20 ΜΑΙΟΥ 2012, 14:57

Ως κεραυνός εν αιθρία  έπεσε στη Γλυφάδα η είδηση για το αιφνίδιο χαμό της δημοτικής συμβούλου γιατρού Φρίντας Μαλάμη.

Όπως πληροφορηθήκαμε η Φρίντα Μαλάμη έπαθε ανακοπή σε εκδήλωση στα πλαίσια του εορτασμού των Αγίων Κωνσταντίνου και Ελένης. 

Δυστυχώς, παρ'  όλο που τις παρασχέθηκαν οι πρώτες βοήθειες επί τόπου, δεν στάθηκε δυνατόν να επανέλθει. 

Συγκλονισμένη είναι η κοινωνία της Γλυφάδας από τον άδικο χαμό της καλής δημοτικού συμβούλου η οποία έβγαινε πρώτη σε ψήφους με το συνδυασμό του Στέλιου Λανδράκη και η οποία ήταν αντιπρόεδρος του Κ.Α.Π.ΠΑ. 

Το δημοτικό συμβούλιο Γλυφάδας σε έκτακτη συνεδρίασε εξέδωσε το ακόλουθο ψήφισμα: 

ΨΗΦΙΣΜΑ

ΤΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ ΓΛΥΦΑΔΑΣ της 20ης Μαΐου 2012
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΩΛΕΙΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΤΙΚΗΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗΣ ΜΑΛΑΜΗ

Το Δημοτικό Συμβούλιο Γλυφάδας συνεδρίασε έκτακτα σήμερα 20.05.2012 για τον άδικο χαμό της Δημοτικής Συμβούλου Φρειδερίκης Μαλάμη και αποφάσισε ομόφωνα :

• Η κηδεία της εκλιπούσης να γίνει με δαπάνη του Δήμου.

• Να παραστεί σύσσωμο το Δημοτικό Συμβούλιο στην εξώδιο ακολουθία την Τρίτη, 22.05.2012, ώρα 5.00 μ.μ. στον Ιερό Ναό Αγ. Τρύφωνα στην Τερψιθέα.

• Να εκφωνήσει ο Δήμαρχος Γλυφάδας τον επικήδειο λόγο, στον οποίο θα εξάρει την προσωπικότητα και την προσφορά της στο Δήμο ως Σύμβουλος και Αντιπρόεδρος του Κ.Α.Π.ΠΑ.

• Να κυματίζει η σημαία μεσίστια στο Δημοτικό κατάστημα.

• Να κατατεθεί στεφάνι στη σορό της εκλιπούσης.

• Να αποσταλεί το παρόν ψήφισμα στην οικογένεια της εκλιπούσης και να δημοσιευθεί στον τοπικό τύπο.

Η νεκρόσημος ακολουθία θα γίνει την Τρίτη στις 5 μ.μ. από τον Ιερό Ναό του Αγίου Τρύφωνα. 

Στον σύζυγό της Βασίλη Κολοβό και στα παιδιά της εκφράζουμε τα ειλικρινή μας συλλυπητήρια για το χαμό του αγαπημένου τους προσώπου.

Νικόλας και Εύη Κονταρίνη -  Η συντακτική ομάδα του Vimaonline.gr  

Σχόλια Αναγνωστών

17 Προσθήκη σχολίου
ΑΓΝΗ 31.10.12
ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΠΟΛΥΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΣΥΜΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΚΑΙ ΑΞΕΧΑΣΤΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ...ΑΡΓΑ ΤΟ ΕΜΑΘΑ...
Απάντηση
ΔΡΙΜΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 24.05.12
ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΦΙΛΕΝΑΔΑ ΘΑΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ
Απάντηση
ANTΩΝΗΣ ΤΣΙΑΡΑΣ - ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ 23.05.12
Πριγκιπέσα της Ιατρικής μα κυρίως της ψυχής! Στεκόταν στο πλευρό τών απλών και φτωχών ανθρώπων και πρόσφερε, τόσο από το μετερίζι της Ιατρικού λειτουργήματος της, οσο και από την Ιδιότητα της ως Δημοτική Σύμβουλος, στο μέγιστο βαθμό, οτιδήποτε ήταν εφικτό για να απαλύνει κάθε πόνο και πληγή, ψυχική και σωματική!Όμως Φρίντα μας αγαπημένη...Έφυγες ξαφνικά, ταπεινά . Σε μια στιγμή όπου ο Χάρος κοντοστάθηκε να σε κοιτάξει πάνω στο χορό, θαύμασε την λεβεντιά σου, της ψυχής, την ομορφιά σου και αποφάσισε να σε πάρει για πάντα κοντά του! Φρίντα μας Καλό ταξίδι και... αχ και νά ξερες πόσο πιο κακός φαίνεται ο κόσμος χωρίς την προσφορά της καλοσύνη σου επί γης!
Απάντηση
ΑΘΗΝΑ 22.05.12
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ ΜΟΥ , ΠΟΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΜΟ ΣΟΥ. ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ
Απάντηση
ΜΠΟΥΤΖΕΓΙΑ ΑΘΗΝΑ 22.05.12
καλο ταξιδι αγαπημενη μας....θα εισαι για παντα στην καρδια μας...σε ευχαριστουμε ολοψυχα για την ανθρωπια και το σεβασμο που παντα μας εδειχνες...το γελαστο κοριτσι (οπως εσυ με αποκαλουσες)...
Απάντηση
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 22.05.12
Σήμερα το έμαθα και έπαθα σοκ! Δυστυχώς οι καλόψυχοι άνθρωποι μας αφήνουν πολύ νωρίς... Μόλις την Τετάρτη είχε τα γενέθλιά της... Ένας ακόμη ικανός άνθρωπος μας άφησε σε δύσκολη εποχή!
Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΑΛΑΤΣΗΣ 22.05.12
ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΜΑΣ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ.ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ
Απάντηση
ΑΛΕΚΑ 22.05.12
ΘΕΡΜΑ ΚΑΙ ΒΑΘΙΑ ΣΥΛΛΗΠΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΛΑΜΗ.
Απάντηση
Στράτος Φαλιέρος 21.05.12
Θα ήθελα να αποχαιρετήσω την Φρειδερίκη,την γιατρίνα που σε μια δύσκολη περίοδο που περνούσα πρίν από 15 χρόνια μου συμπαραστάθηκε πολύ.Καλό ταξίδι να είναι ελαφρύ το ΄Γλυφαδιώτικο χώμα που θα σε σκεπάσει.Κουράγιο στους δικούς σου ανθρώπους.
Απάντηση
Giannakopoulos 21.05.12
ΔΗΜΑΡΧΕ, ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ, ΕΔΩ ΘΑ ΦΑΝΕΙΣ. ΤΗΝ ΜΑΚΑΡΙΤΙΣΑ, ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ ΜΑΛΑΜΗ, ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΦΙΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΝΟΜΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙΣ Σ΄ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ, ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟ Δ.Σ. ΨΗΦΙΖΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ ΣΟΥ ! ! ! ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΕΚΛΕΙΣΕΣ & ΜΕ ΤΗΝ ΑΡ. 289/2011 ΠΡΑΞΗ ΤΟΥ Δ.Σ. ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΕΝΤΑΦΙΑΣΕΙΣ; ΑΠΟ ΄ΣΕΝΑ, ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ! ! ! 21-05-2012 - ΤΗΛ. 6972-797960
Απάντηση
Giannakopoulos. 21.05.12
ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΛΑΣΤΗ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ, ΄΄ΠΕΘΑΝΕ΄΄ H ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΑ, ΤΟΥ ΣΤ. ΛΑΝΔΡΑΚΗ.
Απάντηση
Φίλοι 21.05.12
Γειά σου γλυκιά μας κυρία σε αποχαιρετούμε.Είναι τραγικός ο χαμός σου. Λυπούμαστε ειλικρινά.
Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 21.05.12
Καλό ταξίδι Φρειδερική!
Απάντηση
zannet margariti 21.05.12
Είναι πολύ σοκαριστικό να φεύγουν έτσι νέοι άνθρωποι, ζωντανοί, δραστήριοι που έχουν πολλά να προσφέρουν στην κοινωνία και την οικογένεια τους...είναι πολύ λυπηρό!Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα την σκεπάσει και σε εμάς θα μείνει χαραγμένη στην μνήμη μας σαν την χαμογελαστή κοπέλα την δραστήρια που ήταν πρόθυμη να βοηθήσει και να συμπαρασταθεί σ' όλους μας..Καλό σου ταξείδι Φρειδερίκη θα σε θυμόμαστε !
Απάντηση
ANNA 21.05.12
KALO TAXIDI FRIDERIKI THA SE THIMAME ME AGAPI
Απάντηση
ΟΙΚ. ΑΓΑΔΑΚΟΥ 20.05.12
ΤΤΑ ΠΙΟ ΒΑΘΙΑ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗ ΣΥΛΛΥΠΗΤΗΡΙΑ ΜΑΣ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΗΣ Κ. ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗΣ ΜΑΛΑΜΗ.ΑΞΙΟΛΟΓΗ ΚΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΣΤΗΝ ΓΛΥΦΑΔΑ ΑΦΗΝΕΙ ΕΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΕΝΟ.ΚΑΛΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ, ΚΑΛΟ ΤΑΞΙΔΙ.
Απάντηση
ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΧΙΛΕΛΗΣ 20.05.12
ΚΑΛΟ ΣΟΥ ΤΑΞΙΔΙ ΦΡΕΙΔΕΡΙΚΗ.
Απάντηση