ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

Η «Ελευθεροτυπία» στα χέρια γνωστού επιχειρηματία

12 24 ΜΑΡΤΙΟΥ 2012, 15:54

Σε συζητήσεις με την ιδιοκτησία της εφημερίδας «Ελευθεροτυπία», με σκοπό την εξαγορά της, βρίσκεται τις τελευταίες ώρες πολύ γνωστός επιχειρηματίας-εκδότης, ο όποιος δραστηριοποιείται και στο χώρο του ποδοσφαίρου.

Σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του vimaonline.gr οι δυο πλευρές, όπως όλα δείχνουν, φαίνεται να τα έχουν βρει και το μόνο που απομένει πλέον είναι να οριστικοποιηθεί, εκτός απροόπτου, η συμφωνία.

Σκοπός του επιχειρηματία είναι να επανακυκλοφορήσει ο ιστορικός τίτλος της εφημερίδας, της οποίας η λειτουργία έχει ανασταλεί από τις 22 Δεκεμβρίου, λόγω επίσχεσης εργασίας των εργαζομένων.

Σχόλια Αναγνωστών

12 Προσθήκη σχολίου
toolaek 18.04.12
ΑΕΚαρα! αυτα!
Απάντηση
BALBERDE 29.03.12
Ο PROEDROS MOU ANEFERE OTI PROTA THA PAREI ELEYTHEROTYPIA KAI YSTERA ANANEWSEI SYMBOLAIO MOY...............
Απάντηση
ΤΣΑΚΑΣ 28.03.12
ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ.
Απάντηση
Θρυλάρας 27.03.12
Γεια σου Βαγελάρα Μαρινάκη!!!Προεδράρα σ'αγαπάμε!!!!
Απάντηση
ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ 26.03.12
ΝΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ..........ΚΟΙΜΗΘΗΤΕ ΗΣΥΧΟΙ ΤΩΡΑ!!!!!!!!
Απάντηση
Λαθουριζιώτης 26.03.12
Ο Βαγγέλης Μαρινάκης είναι ρε παιδιά και μη το κουράζετε το ζήτημα αυτό.Μετά το δημοσίευμα απο δω μέσα ,έψαξα και το"διασταύρωσα".VIMAONLINEπάντως,ίσον ΕΓΓΥΗΣΗ!!!(Και πειδή δηλώνετε τι ομάδα είστε ο καθένας,εγώ είμαι Λεβαδειακός και πάσης Βοιωτίας και Ευρώπης)!!!!!
Απάντηση
Περιπτεράς 26.03.12
Τι εφτάρα ήταν αυτή!!!!ΘΡΥΛΟΣ ΟΛΕ!!!!!Πέταγε η ομαδάρα χθες στο"ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΡΑΙΣΚΑΚΗΣ"!!!!
Απάντηση
Βουλιωτης 25.03.12
Σιγουρα ειναι ο Μαρινακης.Μονο αυτος ςχει τ αρχ...α να αγορασει μια τετοια εφημεριδα.Μαρινακης=εγγυηση!!!!!!!!!!!
Απάντηση
βαζελος 25.03.12
ο επιχειρηματιας λεγεται βασιλης .............. και σιγουρα αυτο που κανει ειναι για το καλο των εργαζομενων της εφημεριδας που ειναι απληρωτοι 8 μηνες.δοξα και τιμη σε αρθρα που δεν εμφανιζουν ποτε τον ενδιαφερομενο επενδυτη και μιλανε για προχωρημενες επαφες...........( οπως του δελατολλα) απο αλλο μπλογκ .!!!!
Απάντηση
Μαρκοπουλιώτης 25.03.12
Ρε"θρυλάρα"τι μας λες τώρα,ο Μαρινάκης είναι;Και που το ξέρεις εσύ;Κι αν είναι αυτός,γιατί να δώσει μόνο στους βάζελους;Ασ δώσει και στο ΑΕΚάκι κάνα ευρώπουλο να την γλυτώσουν κι αυτοί!!!(Και για να μην παρεξηγηθώ,ΘΡΥΛΑΡΑ είμαι και του λόγου μου.)
Απάντηση
Θρυλάρας 25.03.12
Βαγγέλα χρονια σου πολλά-πολλά!!!Και αφού ανασταίνεις...την εφημερίδα,δώσε και τα 5-6 μύρια στους βάζελους να..."Λαζαρέψουν",γιατί με ποιούς θα παίζουμε του χρόνου να σπάμε πλάκα;;;
Απάντηση
ΚΕΡΑΣΙΩΤΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ 25.03.12
ΔΙΑΒΑΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΚΤΙΜΩ ΤΗΝ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΣΑΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΣΤΟΝ"ΑΕΡΑ"ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΛΛΟΥ.ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ,ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΟ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΤΕ.(ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ;)
Απάντηση