ΑΛΙΜΟΣ

Άλιμος: Ξεκινά τις προβολές ο Δημοτικός Κινηματογράφος στην παραλία της πόλης

11 28 ΙΟΥΝΙΟΥ 2016, 12:58

Το  "CINE ΑΛΙΜΟΣ"  πολύ γρήγορα θα είναι πραγματικότητα για το Δήμο Αλίμου. Με απόφαση που πήρε κατά πλειοψηφία το Δημοτικό Συμβούλιο την περασμένη Πέμπτη, άλλη μία προεκλογική υπόσχεση της σημερινής διοίκησης του Ανδρέα Κονδύλη παίρνει σάρκα και οστά.

Ικανοποιώντας το παλαιό αίτημα της κοινωνίας του Αλίμου, η δημοτική αρχή δημιουργεί στην παραλία, στον ανακαινισμένο χώρο της παραλίας μπροστά από την μεγάλη παιδική χαρά και μάλιστα πολύ γρήγορα, ένα καλοκαιρινό στέκι αναψυχής. Σύμφωνα με πληφορίες του vimaonline.gr, το "CINE ΑΛΙΜΟΣ" πρόκειται να ξεκινήσει τις καθημερινές προβολές του μέσα στις πρώτες μέρες του Ιουλίου που έρχεται.

Οι προβολές θα ξεκινούν στις 20.30 με μια παιδική ταινία και δωρεάν είσοδο και θα συνεχίζονται με μία δεύτερη ταινία για ενήλικες, οι οποίοι θα πληρώνουν ένα μικρό αντίτιμο κατά την είσοδό τους.

Μετά το "στολίδι" του "CINE ΦΛΟΙΣΒΟΣ" στην παραλία του όμορου δήμου Παλαιού Φαλήρου που υλοποίησε πριν λίγα χρόνια ο δήμαρχος Διονύσης Χατζηδάκης, ήλθε ο γείτονας συνάδελφός του Ανδρέας Κονδύλης να προσθέσει άλλο ένα, ομορφαίνοντας ακόμη περισσότερο την παραλιακή ζώνη, προσφέροντας ταυτόχρονα ανάσες δροσιάς και ψυχαγωγίας στους πολίτες που τόσο έχουν ανάγκη σήμερα. 

Σχόλια Αναγνωστών

11 Προσθήκη σχολίου
Doreta Papadopoulou 04.07.16
Ο μοναδικος δήμαρχος που πραγματοποιησε όλα οσα ακούσαμε προεκλογικα.Ενα μπραβο ωχρια μπροστα σε ο,τι δημιουργησε μεσα σε χρονο DT.
Απάντηση
Rita kar. 03.07.16
1000 MPRAVO STO DIMARXO KAI STIN OMADA TOY!
Απάντηση
Praxitelis 02.07.16
Sostos o kyriosdimarchos kai mpravo toy
Απάντηση
Ευαγγελος Μυτιληναιος 30.06.16
Πολύ καλή ιδέα. Προσοχη όμως στην ποιότητα των ταινιών.Συγχαρτήρια πάντως προσπαθείτε.
Απάντηση
Μαρια Παπαδοπουλου 29.06.16
Σε ποιο σημειο θα ειναι αυτος ο σινεμας?Παντως μπραβο στον Δημαρχο,,,2196
Απάντηση
Koytalidoy Marian 29.06.16
Dhmarxe BRAVO,BRAVO,BRAVO......
Απάντηση
ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ ΑΜΑΡΑΝΤΟΥ 28.06.16
ΚΥΡΙΕ ΔΗΜΑΡΧΕ ΔΕΧΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ.ΕΙΝΑΙ ΜΙΚΡΕΣ ΑΛΛΑ ΔΥΝΑΤΕΣ ΑΝΑΣΕΣ ΖΩΗΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΤΑΛΑΙΠΩΡΗΜΕΝΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΗΣ ΑΛΛΑ ΑΤΥΧΗΣ ΧΩΡΑΣ.ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΩΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΟΚΑΤΟΧΟΥΣ ΣΑΣ.
Απάντηση
Γεωργου Μαίρη 28.06.16
Συγχαρητήρια στο Δήμαρχο μας κ. Κονδύλη, ο καλύτερος με διαφορά από τους προκατόχους δημάρχους. Μπράβο, συνεχίστε έτσι και όλοι θα είμαστε στο πλευρό σας
Απάντηση
ΦΛΟΙΣΒΙΟΣ ΓΕΙΤΟΝΑΣ 28.06.16
Και από μας τους γείτονες,συγχαρητήρια κύριε Κονδύλη.Θα έχουμε δύο θερινά γειτονικά και με το τραμ θα είναι όλα πιο εύκολα για όλους μας.Ηλιόσπορος,πασατέμπος,παγωμένο νεράκι ή τσαγάκι και απόλαυση για μικρούς και μεγάλους.
Απάντηση
Μανώλης Ευαγγελίδης 28.06.16
Φαίνεται ξεκάθαρα ότι αυτή η διοίκηση δουλεύει.Σκάρτα δύο χρόνια και έχει τρέξει τόσα πράγματα!Μου άρεσε αυτό που διάβασα για το θερινό σινεμά.Εξαιρετική απόφαση του δημάρχου Κονδύλη και των συνεργατών του για όλους μας.Μπράβο!!
Απάντηση
melenia orfan 28.06.16
Χαιρομαι πολύ, καιρος ηταν να εχουμε παλι το σινεμαδακι μας, κάποτε είχε τρία σινεμά η "γειτονιά" μας, το Σίνε Αύρα , το σινε Καλαμακι και το Σινε Αχίλλειο που ήταν στην παραλιακή. Μπραβο στον αγαπητό μας δήμαρχο!!!!
Απάντηση