ΓΛΥΦΑΔΑ

Επίσκεψη Ι. Βασιλακόπουλου στο Γραφείο Δημάρχου Κ. Κόκκορη

15 16 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2014, 12:12

Το Δήμαρχο Κώστα Κόκκορη επισκέφτηκε χθες στο γραφείο του ο Δημοσιογράφος Γιάννης Βασιλακόπουλος και του παρέδωσε μια επιστολή στην οποία μεταξύ άλλων δηλώνει ότι «ανακαλεί όλα όσα προσβλητικά είχε γράψει στο παρελθόν για το Δήμαρχο Γλυφάδας» παρασυρόμενος όπως αναφέρει «από τρίτα αναξιόπιστα πρόσωπα».



Από την πλευρά του ο Δήμαρχος Κώστας Κόκκορης αφού διάβασε την επιστολή δήλωσε: «για μένα είναι ευχάριστη έκπληξη η επίσκεψη του Γιάννη Βασιλακόπουλου σήμερα εδώ. Με την ανάκληση των παλαιότερων προσβλητικών δημοσιευμάτων που αφορούσαν το πρόσωπό μου, δείχνει αίσθηση ήθους και μεγαλείου, ειδικά ένας άνθρωπος της δημοσιογραφίας που την υπηρετεί μαχητικά και αξιόπιστα τόσα χρόνια, όπως ο Γιάννης Βασιλακόπουλος. Τον ευχαριστώ και θεωρώ ότι το παρελθόν δεν αφορά πλέον κανέναν από τους δύο μας και μαζί ατενίζουμε το μέλλον.


Σχόλια Αναγνωστών

15 Προσθήκη σχολίου
Ν.Ζ 20.01.14
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ,ΓΙΑ ΠΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΒΟΛΕΜΕΝΟ ΒΟΥΓΙΟΥΚΛΑΚΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ,ΟΛΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΟΚΚΟΡΗ ΜΑΣ ΛΕΣ,ΑΝΤΕ ΠΕΣ ΜΑΣ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΣΕ ΧΑΡΩ,ΑΝΤΕ ΛΕΒΕΝΤΗ ΜΟΥ,ΑΝΤΕ ΓΙΓΑΝΤΑ ΜΟΥ
Απάντηση
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 19.01.14
PROS:STRIFTOMPOLAS: 1) Ως ΠΡΟΣ ΚΟΚΚΟΡΗ. ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ.2) Ως ΠΡΟς: ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ,ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ...ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ.ΜΑΘΕ ΑΝΟΤΗΤΕ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΟΥΜΠΑΛΑ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΜΕ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ,ΟΤΙ Ο Ο.Τ.Ε. ήταν Α.Ε. ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΙΣΘΩ ΜΟΥ ΕΙΧΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΓΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ, ΕΦΑΠΑΞ ΚΑΙ ΤΑΜΕΙΟ ΥΓΕΙΑ (ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΑ. 3) Ως ΠΡΟΣ: "ΤΟ ΕΦΑΠΑΞ ΣΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΡΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ,ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ,ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΟΥ". ΡΩΤΑΩ, ΠΟΙΟΣ Άλλος ΕΛΛΗΝΑΣ-ΕΛΛΗΝΑΡΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΠΟΥ ΖΕΙ; ΟΛΟΙ ΣΑΣ ΕΙΣΤΕ σαν τα σκυλάκια του καναπέ και μόλις τους κάνεις (γαβ) κρύβονται κάτω από τον καναπέ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ, ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΟΣ,ΜΕ ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ, ΕΤΣΙ ΠΑΠΑΓΑΛΑΚΙ ! ! ! ΝΑ ΘΥΜΑΣΑΙ, Ο ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΕΑ ΣΤΟ ΑΚΗ.
Απάντηση
LATINOS 18.01.14
Συμφωνω με τον στριφτομπολα , οτι το τσομπανοπαιδι ειναι πολυ σκληρο για να πεθανει . Αλλωστε εκει που πατουσαν και εφτυναν ο Κολοκοτρωνης και ο Νικηταρας , φυτρωσε αυτος ! Α και εκει που εχεζαν τα αλογα τους .
Απάντηση
STRIFTOMPOLAS 18.01.14
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ,ΗΣΟΥΝ ΠΡΩΗΝ ΔΗΜΟΣΙΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ,ΔΗΛΑΔΗ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΤΕ ΣΕ ΕΙΧΕ ΒΟΛΕΨΕΙ,ΕΚΑΝΕΣ ΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΣ,ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΣΟΥ,ΤΑ ΔΩΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟ ΕΦΑΠΑΞ ΣΟΥ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΤΡΩΣ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ,ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΛΑΟΣ. ΒΟΛΕΜΕΝΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
Απάντηση
striftompolas 18.01.14
Ο ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΚΛΗΡΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕΙ,ΜΕΓΑΛΩΣΕ ΚΑΙ ΠΑΤΗΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΑΤΗΣΑΝ Ο ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΚΑΙ Ο ΝΙΚΗΤΑΡΑΣ,ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΞΕΡΕΙ ΤΗ ΖΩΗ,ΕΤΟΙΜΑΖΕΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΜΕΝΤΑ
Απάντηση
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 18.01.14
ΠΡΟΣ: ''striftompolas΄΄. ΤΟ ΨΕΥΔΩΝΥΜΟ ΣΟΥ ή ΤΟ ΕΠΩΝΥΜΟ ΣΟΥ, ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΖΟΥΝ ΣΤΡΙΜΜΕΝΟ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΑΥΤΌ, ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΑΠΟ ΄ΣΕΝΑ ! ! !ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΟ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ - ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ, ΠΕΡΙ ΑΙΣΧΡΗΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΙΚΗΣ ΔΗΣΦΗΜΙΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ, Η ΕΣHEΑ, ΠΡΕΠΕΙ AYΤΕΠΑΓΓΕΛΤΩΣ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΝΑ ΤΟΝ ΔΙΑΓΡΑΨΕΙ ΑΠΟ ΜΕΛΟΣ ΤΗΣ.ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΑ, ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΛΑΣΠΟΛΟΓΙΑ, κ. ''striftompolas΄΄ ! ! !
Απάντηση
striftompolas 18.01.14
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕ,ΔΥΣΤΥΧΩΣ,ΠΑΤΗΣΕΣ ΤΑ 75 ΚΑΙ ΜΥΑΛΟ ΔΕΝ ΕΒΑΛΕΣ
Απάντηση
GIANNAKOPOULOS ANASTASIOS 17.01.14
23 ΓΕΝΑΡΗ 2014, ΣΤΟ ΜΟΝΟΜΕΛΕΣ ΠΡΩΤ. ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ -ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ- ΣΥΖΗΤΕΙΤΑΙ ΑΓΩΓΗ ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΑΛΛΟΥ ΕΚΔΟΤΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ. ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΤΟΥ ΕΝΑΓΟΜΕΝΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥ, ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ.. ΚΑΘΕ ΠΙΣΤΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΕΛΘΕΙ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΩΣ ΞΕΠΟΥΠΟΥΛΙΑΖΟΝ ΤΟΝ ΚΟΚΚΟΡΑ..
Απάντηση
LATINOS 17.01.14
Τι ποιες συνθηκες κοπελα μου ? Οσο στενευουν τα περιθωρια του τσομπανοπαιδιου , τετοιες ανιερες κινησεις θα γινονται . Θα δωσουν μαχες τετοιου ειδους τα μελη της "Γιακουτζα" που συνδιοικουν τον πολυπαθο δημο , και εχουμε ακομα 4 μηνες μεχρι να ξεβρωμιση το τοπιο! Αληθεια ποιος μηχανισμος πιστευει οτι θα τον στηριξει πια , το Πασοκ του 3% ? η Ν.Δ. εχει δικο της υποψηφιο το ιδιο και τα αλλα κομματα οι δε ανεξαρτητοι την Λιγνου . Ποιος θα παει μαζι του ? Μονο με τον αρχιερεα της διαπλοκης εμεινε και την αρχιερεια .
Απάντηση
Γλυφαδιώτισσα 17.01.14
Ελάτε φτάνει πια. Κανείς δεν ξέρει κάτω από ποιες συνθήκες έγινε όλο αυτό το νταραβέρι.
Απάντηση
LATINOS 17.01.14
Πραγματι δεν τους κοβει το νιονιο τους που τετοιες πραξεις εκβιασμου , απο οτι φαινεται ,τις δειχνουν δημοσια ? Αμ αυτη η εκφραση του Γιαννακη τα λεει ολα νομιζω .Συμφωνω απολυτα με το φτου σας ξεφτιλες. Ωστε αυτος ειναι ο Πινατσης ? μμμ νοστιμουλης μου φαινεται. μμμμμμμμμμμμ!!!
Απάντηση
striftompolas 17.01.14
ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑΝΝΗ ΒΑΣΙΛΑΚΟΠΟΥΛΕ,ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΗ Η ΚΙΝΗΣΗ ΣΟΥ.
Απάντηση
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 17.01.14
ΠΡΟΣ LATINO: "ποιος ειναι ο μαρτυρας που παρευρισκεται στην υπογραφη της συγγνώμης΄΄. Ποιος άλλος από τον γνωστό δικηγόρο Ν. ΠΙΝΑΤΣΗ. Το δικηγόρο που παίρνει τις περισσότερες υποθέσεις από το δήμαρχο Κώστα ΚΟΚΚΟΡΗ. 
Απάντηση
LATINOS 16.01.14
Ποιος ξερει να μου πει ποιος ειναι ο μαρτυρας που παρευρισκεται στην υπογραφη της συγνωμης ? και γιατι πρεπει να φωτογραφηθει με τους συνδιαλασσομενους ? Αχ βρε Γιαννακη ποιος ξερει ποια αναγκη σε εκανε να κατρακυλησης εκει κατω , κριμα γιατι σε ειχαμε εμεις οι της φιλελευθερης ιδεολογιας , σε υποληψη . ΚΡΙΜΑ !!!
Απάντηση
LATINOS 16.01.14
Οποιος βρει το ακριβες ποσο που στοιχισε η συγνωμη κερδιζει "ορφανο" οικοπεδο στη Γλυφαδα , σε καλη περιοχη της και καθημερινη μεταμεσονυκτιο διασκεδαση σε νυχτερινη πιστα. Συμμετοχη μονο με sms στο 1357/Μ2 αντι 367/Μ2 . Οσοι προλαβετε!!!
Απάντηση