ΓΛΥΦΑΔΑ

Το "παραμύθι" του παράνομου νεκροταφείου Γλυφάδας είχε τέλος...

ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑ ΚΟΝΤΑΡΙΝΗ 28 3 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2014, 10:41

Ασφαλώς, δεν χρειάζεται να είναι κανείς “προφήτης”, προκειμένου να αντιληφθεί - εγκαίρως - κάποια πράγματα σχετικά με πρόσωπα που επέλεξαν (και μάλιστα διακαώς), να ασχοληθούν με τα κοινά, κι εν προκειμένω με την Τοπική Αυτοδιοίκηση. Από τα πρώτα “σημάδια” καταλαβαίνεις την πορεία της, μετέπειτα, περπατησιάς τους. Άλλωστε, “εξ όνυχος τον λέοντα”...

Λίγα χρόνια νωρίτερα, στις 18-3-2011 για την ακρίβεια, είχε δημοσιευθεί άρθρο μου με τον τίτλο: “Όπερα bouffa”, αναφερόμενος στα, όχι και λίγα, “κατορθώματα” του, μόλις δυόμισι μηνών!!!, νεοεκλεγέντος δημάρχου Γλυφάδας, Κώστα Κόκκορη, αιτιολογώντας τα ένα προς ένα και στα οποία δεν τόλμησε να απαντήσει ποτέ, μέχρι και σήμερα τουλάχιστον. Εξάλλου, τι να έλεγε...

Ίσως πρέπει να πούμε (και να θυμίσουμε) ότι, τα ολισθήματα εκείνα του κ. Κόκκορη δεν ήταν και τα τελευταία, μια και συνεχίστηκαν, με διάφορες υποθέσεις που βρίσκονται στα χέρια Εισαγγελέων και Ανακριτών, όπως και άλλων, διαφόρων αρμοδίων Ελεγκτικών Αρχών του Κράτους.

Για μία απ’ αυτές μάλιστα, για την οποία παραπέμπεται για  τα αδικήματα α) απάτης κατ' εξακολούθηση, με ιδιαιτέρως μεγάλη προξενηθείσα ζημία και β) απιστίας σχετική με την υπηρεσία, από την οποία η ελάττωση της περιουσίας είναι ιδιαιτέρως μεγάλη, συνεχίζει να παραμένει υπόδικος, αφού η δίκη του που ήταν να γίνει πριν λίγες μέρες, αναβλήθηκε λόγω ωραρίου.

Η συγκεκριμένη υπόθεση αφορά στη μη καταβολή τελών στον δήμο Γλυφάδας από κτίριο στο οποίο ο δήμαρχος είναι συνιδιοκτήτης και για την οποία γράψαμε τον Οκτώβριο του 2011 εκτενές ρεπορτάζ με τίτλο  "Χάθηκαν χιλιάδες ευρώ από το ταμείο του Δήμου Γλυφάδας". Ευνόητο βέβαια, είναι πως, μέχρι την ετυμηγορία των Δικαστικών Αρχών, ισχύει το τεκμήριο της αθωότητας για τον κύριο Κ. Κόκκορη. 

Ανάμεσα στις υποθέσεις όμως, που εκτός από τον ίδιο και πολλούς δημοτικούς συμβούλους, θα απασχολήσουν για αρκετά χρόνια και την κοινή γνώμη - Παλαιό Δημαρχείο, αγορά των οικοπέδων Παπαδημητρίου - βρίσκεται και το παράνομο Νεκροταφείο, που με το “έτσι θέλω”, πήγε να στήσει μέσα στον Υμηττό, και για το οποίο υπάρχουν νεώτερες εξελίξεις. 

Το ΥΠΕΚΑ ζητά εξηγήσεις για την καθυστέρηση απομάκρυνσης του παράνομου Νεκροταφείου 

Από τα νέα στοιχεία που έχουμε στα χέρια μας αναφορικά με τους τίτλους τέλους που έπεσαν στην περιβόητη υπόθεση “παράνομο νεκροταφείο Γλυφάδας” τα οποία μας προσκόμισε ο ενεργός πολίτης - δημότες της πόλης Αναστάσιος Γιαννακόπουλος (ο άνθρωπος αυτός κίνησε τις διαδικασίες σε όλα τα επίπεδα), μπορούμε να πούμε πως, το ισχυρότερο - ίσως - όπλο του Κ. Κόκκορη για τον προεκλογικό του αγώνα, θα είναι (εκτός κάποιου συγκλονιστικού απροόπτου) και η ταφόπλακα των όποιων ελπίδων είχε για να επανεκλεγεί, όπως, ασφαλώς, και όσων φρόντισαν να τον... “συνδράμουν” (ποικιλοτρόπως...) σ’ αυτή την, καθ’ όλα, μη σύννομη “προσπαθειά” του.

Και αυτό γιατί, η Ειδική Υπηρεσία Επιθεώρησης και Κατεδάφισης Αυθαιρέτων του ΥΠΕΚΑ, με το 1256/17-12-13επείγον” έγγραφό της, όπως και η Αποκεντρωμένη Διοίκηση Αττικής με το από 10-12-2013 σχετικό έγγραφό της, “επείγον”, προς τον αρμόδιο Εισαγγελέα Αθηνών, ζητάνε, ανάμεσα σε άλλα, εξηγήσεις για την καθυστέρηση απομάκρυσης των αυθαιρέτων κατασκευών μέσα στο νεκροταφείο αυτό, που παρανόμως πήγε να γίνει πάνω στο βουνό, καθώς και την έκδοση των σχετικών αδειών, προκειμένου να προχωρήσουν οι απαιτούμενες εργασίες (και ενέργειες) της “εκταφής τυχόν ενταφιασθέντων νεκρών”(!)

ΤΑ ΕΠΙΣΗΜΑ ΕΓΓΡΑΦΑ










Σχόλια Αναγνωστών

28 Προσθήκη σχολίου
ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΑΒ. 15.03.14
ME TOSO ERGO APO PROTI KYRIAKI THA VGEI O KOKKORIS,EXEI KANEI MAGKIA K ME TO PSIFODELTIO ME NEA ATOMA APOLOYS TOYS POLITIKOYS XOROYS..EPOMENOS DEN EXEI NA FOVITHEI KATI,OYTE UPARXEI KAPOIOS ANTHYPOPSIFIOS TOY ME PEIRA KAI PLANO NA TON KONTRAREI
Απάντηση
ΡΕ ΟΥΣΤ... 12.03.14
Ο άνθρωπος που εκπροσωπεί το πιο βαθύ ΠΑΣΟΚ -του Τσουκάτου, του Μαντέλη του Βερελή- και τόσων άλλων μπουμπουκιών της Σιμητοκρατίας πρέπει επι τέλους να ξεκουμπιστεί από την Γλυφάδα.Το 26% που πήρε στον πρώτο γύρο το 2010 (8.310 ψήφους), στις εκλογές αυτές θα πέσει στο μισό, αφού οι μισοί τουλάχιστον ΠΑΣΟΚοι δεν πρόκειται να τον ξαναψηφίσουν θεωρώντας τον ως αποτυχημένο και την χείριστη επιλογή για την Γλυφάδα.Όσο και να τον στηρίξουν οι συνεταίροι του (Λανδράκης και τα υπολείματα του Παπαδόπουλου του ΛΑΟΣ), δημαρχία δεν ξαναβλέπει.Ας πάει στο φιλαράκι του τον Βενιζέλο να τον βάλει πάλι να δουλέψει σε καμιά ΗΛΠΑΠ, ΕΘΕΛ, ή ΕΑΒ.Ρε ουστ από τη Γλυφάδα...........
Απάντηση
striftompolas 10.02.14
ΛΑΤΙΝΕ ΕΙΣΑΙ ΜΠΟΥΚΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΤΕΡΑΤΟΛΟΓΟΣ
Απάντηση
ΣΙΣΑΜΟ 08.02.14
ΑΡΓΗΣΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΑΠΑΝΤΑΩ,ΤΟ ΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΝΕ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΑΣ,ΠΛΕΟΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΧΩΡΟ ΝΑ ΘΑΒΟΥΜΕ Κ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΜΑΣ!ΕΙΝΑΙ ΘΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟΟΣ
Απάντηση
νκε 27.01.14
σίσαμο,ακόμη περιμένει να του απαντήσεις ο λατίνος!δυσκολεύεσαι απότι φαίνεται...
Απάντηση
LATINOS 12.01.14
Προσπαθησε να λυση το θεμα του νεκροταφειου καταπατωντας δημοσια εκταση . Γιατι δεν διεκδικουσε απο την κυβερνηση του Πασοκ που τον στηριξε τα 70 και πλεον στρεμμτα που εδωσαν στον προηγουμενο δημαρχο ? Να σου πω γιατι καταπατησε εκει ? Γιατι απο εκει και περα ξεκιναει ενα φιλετο γης πολλων χιλιαδων στρεμματων που διαφοροι μεγαλοι οικοπεδοφαγοι εχουν βαλει στο ματι , μην ξεχναμε τα 600 στρεμματα που προσπαθησαν να φανε στο Πυρναρη και (μπλεγμενοι πολλοι πολιτικοι και δικηγοροι-αλλοι ειναι ισοβια και αλλοι με φυλακες εως μεγαλα προστιμα) Αν τους καθοτανε τωρα η παραλογη? ενεργεια του Δημαρχου να καταπατηση και δημιουργουσαν δεδικασμενα με διαφορες αλχημειες το σκεφτεστε ? Για να μην ξεχναμε και την προτεινομενη λυση που δινουν για νεκροταφειο μεσα στο Ελληνικο . Αλλωστε εχει συνεργατες που ξερουν καλα την δουλεια της καταπατησης και της χρησικτησιας .
Απάντηση
ΣΙΣΑΜΟ 12.01.14
ΤΙ ΣΥΝΦΕΡΟΝΤΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΚΡΑΖΕΤΕ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΗΑΕ ΝΑ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΧΡΟΝΙΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟΥ..
Απάντηση
Terspibani 11.01.14
O Kokkoris eixe tsakwthei me to mantelh laspologe...sumorfwsou..se ponaei pou o KOKKORIS kanei ergo kai ton goustarei o kosmos
Απάντηση
LATINOS 10.01.14
Βλεπω ξε"σηκωμα" Κοκορεικο , ενας απειλει οτι θα με καταγγειλη κιολας , αλλος απειλει οτι εντοπιζει συσκευες κ.α. Ωραια λοιπον αφου το θελετε εντοπιστε με , δε θα φαω το βραδυ ξερετε . Αλλα οτι λεω το βασιζω σε αληθειες οχι επειδη μου το ειπαν αλλα επειδη το διαβασα σε εγκριτο εντυπο και ηλεκτρονικο τυπο . Και αφου ειστε τοσο "μαγκακια" της ηλεκτρονικης επιστημης εντοπιστε πρωτα αυτα τα αρθρακια και μετα τα λεμε : 1)ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ 27-6-99 "Ο ΜΑΝΤΕΛΗΣ διαγραφει χρεος 1δις απο την ΕΘΕΛ" 2)ΧΩΡΑ 2000 "Υπερτιμολογησεις σε προμηθεια ελαστικων" η διαφορα που προεκυψε και ζημιωσε την ΕΘΕΛ ειναι 203.000.000 δρχ.3)ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ 19-7-01"Υπερβασεις δαπανων χωρις δικαιολογητικα πανω απο 100δις" 4) ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ 29-7-01 "Λαστιχο ο διαγωνισμος για τα λαστιχα στην ΕΘΕΛ" 5)ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ 24-8-01 "Τερατα και σημεια στην ΕΘΕΛ" 6) ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ 3-6-02"Ζημια στους ισολογισμους της ΕΘΕΛ 370δις 7) ΚΕΡΔΟΣ 24-4-03 "Ανησυχιες και υπονοιες για διαγωνισμους του ΟΑΣΑ" ενω την επομενη μερα καταγγελει υποπτες μεθοδευσεις για την προμηθεια 600 λεωφορειων 8)ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ 30-5-04 "Ραλι ελειματων στα λεωφορεια" 9)ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ 27-6-10 Τασου Τελλογλου "Μιχες εκατομμυριων για τρολει και λεωφορεια 1997-2002" 10)ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ 18-7-2010 "Φως στις μιζες για το σκανδαλο ΜΑΝ" 11)E-TIPOS 5-11-2007 "Κατασταση συναγερμου για τα λεωφορεια βομβες τηα ΕΘΕΛ"παραγωγης 1997 και παραλαβης 2000 12) ΕΘΝΟΣ 18-4-2011 του Κωστα Νικολαιδη "Ασκουνται διωξεις για την υποθεση ΜΑΝ" . ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΑΡΘΡΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΩ ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΔΥΚΤΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΕΤΟΙΜΑ . ΟΛΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΔΟ 1997-2004 ΕΠΙ ΥΠΟΥΡΓΩΝ ΜΑΝΤΕΛΗ ΚΑΙ ΒΕΡΕΛΗ ΚΑΙ ΕΝΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΥ ΣΤΗΝ ΕΘΕΛ , ΤΟΥ ΚΟΚΚΟΡΗ . ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ . ΟΣΟΙ ΛΕΤΕ ΜΕΓΑΛΕΣ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΒΡΕΙΤΕ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ . ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΑΠΕΙΛΕΣ , ΔΕΝ ΤΣΙΜΠΑΜΕ ΠΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΔΗΘΕΝ ΑΓΡΙΕΜΕΝΑ ΒΛΕΜΜΑΤΑ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΕΣ ΤΩΝ ΚΑΘΕ ΛΟΓΗΣ ΓΛΥΦΤΩΝ ΚΑΙ ΚΟΨΟΜΕΣΑΚΗΔΩΝ !!!!
Απάντηση
Terpsibani 10.01.14
Exo prosexei to sygkekrimeno blog..ta mail dinontai pseutika to idio kai oi plhrofories olo analitheies grafoun,alla oi syskeves entopizontai kyrioi.....,,,,................!!!!!!!!!!!!
Απάντηση
Πατριώτης 10.01.14
ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΦΕΡΘΕΙ ΜΑΓΚΙΚΑ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ ΑΜΕΣΑ ΣΤΟΝ Latino ΠΟΥ ΛΑΣΟΛΟΓΕΙ ΛΕΓΩΝΤΑΣ ΠΩΣ Ο ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΕΚΑΝΕ ΑΡΠΑΧΤΕΣ ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΛΑΓΟΥΜΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΕΙ ΤΟ ΨΩΜΙ ΨΩΜΑΚΙ Κ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΕΡΓΟ ΜΕ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΤΡΟΦΙΜΑ Κ ΔΡΟΜΟΥΣ ΣΕ ΜΙΑ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΑ ΔΕΝ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ..ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ ΤΟ ΤΕΧΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΕΙΔΙΩΣ ΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΑΝΩΝΥΜΑ ΧΩΡΙΣ ΤΕΚΜΗΡΙΑ ΝΑ ΒΡΙΖΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΒΡΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΙΟΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ..ΤΟ ΑΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΧΟΛΙΟ ΣΗΚΩΝΕΙ ΚΑΤΑΓΓΕΛΙΑ..ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ..ΘΑ ΚΟΠΕΙ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΚΑΙ Η ΔΙΑΔΥΚΤΙΑΛΗ ΜΑΓΚΙΑ ΣΑΣ..ΑΛΗΤΕΙΕΣ...
Απάντηση
Terpsibani 10.01.14
Dikaiwma tou katenos na leei ti gnomi tou oso kai na mi theorize antikeimenikos,pantos oxi na vrizei oso gia ton Kokkori exei kanei polu ergo gia na mi xana vgei..K apo tin alli kanenas den theoreite Kate me ikanos na prosferei perissotera,dn exei adipalo
Απάντηση
Anonymous Eponymous 10.01.14
"ΜΕΓΑΛΟΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΕ" ΚΟΥΤΣΩΝΑ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΟΙ ΜΑΣΚΕΣ;ΦΗΜΕΣ ΛΕΝΕ ΠΩΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΟΥΣ ΠΑΡΑΤΡΕΧΑΜΕΝΟΥΣ ΝΑ ΤΟΝ ΜΕΤΑΠΕΙΣΕΙΣ ΓΙΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΟΥΡΝΕΣ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΕΣ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΝΑ ΠΑΤΕ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ..ΠΑΝΤΩΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΤΟ "έργο " ΣΟΥ..ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΔΗΜΟΣΚΟΠΗΣΗ ΤΟΝ ΦΕΡΝΕΙ ΠΡΩΤΟ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΚΙΟΛΑΣ.ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΜΑΣΚΕΣ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟ Η ΑΡΧΗ
Απάντηση
Νadiotis 10.01.14
ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟ ΕΝΑ ΛΑΙΚΟ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΚΑΙ Η ΧΩΡΑ ΧΟΡΤΑΣΕ ΑΠΟ ΚΛΗΡΟΝΟΜΟΥΣ..ΕΧΕΙ ΕΡΓΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΒΟΗΘΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ.ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΑΣΥΓΚΙΝΗΤΟΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΠΡΑΞΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΙΑΣ..ΚΡΑΞΤΕ ΟΣΟ ΘΕΛΕΤΕ Ο ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΓΛΥΦΑΔΑ ΔΥΝΑΤΗ ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟΝ ΑΠΟ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟ ΠΟΥ ΣΗΜΕΡΑ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΗΣ ΝΔ ΥΠΟΓΕΕΕΙ..
Απάντηση
ΠΑΤΡΙΩΤΗΣ 10.01.14
ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΣΟΠΑΝΟΠΑΙΔΙ ΚΑΘ ΤΩΡΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΚΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΤΙΖΟΥΝ,ΕΙΣΑΙ ΡΑΤΣΙΣΤΗΣ ΜΕ ΤΗ ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΤΟΥ;ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΕΔΩ ΤΟ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΑΙ ΑΡΙΣΤΕΥΣΕ;ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙΣ ΤΙ ΕΠΑΓΓΕΛΕΣΑΙ;ΤΕΛΕΙΩΣΕΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ,ΑΡΙΣΤΕΥΣΕΣ ΠΟΥΘΕΝΑ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙΣ;ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΑΝΑΡΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΛΑΣΠΟΛΟΓΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΤΕΚΜΗΡΙΑ;ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕΙΚΗ;ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟ ΤΟΝ ΗΕΡΟΥΝ ΟΛΟΙ ΣΤΗ ΠΟΛΗ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ;ΕΝΑΣ ΠΡΩΗΝ ΦΥΛΑΚΟΒΙΟΣ ΜΕ ΠΑΜΠΟΛΛΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΤΟ ΕΝΕΡΓΗΤΙΚΟ ΤΟΥ..ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΙ ΕΙΔΙΚΑ Ο ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΑΦΗΜΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ..ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΤΑΝ ΒΡΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΥΝ ΣΤΡΕΦΟΥΝ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΣΕ ΟΡΘΟΤΕΡΑ ΜΟΝΟΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΥΘΥΝΟΥΝ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΩΣ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΞΑΡΧΗΣ ΕΠΙΔΙΩΚΟΥΝ.ΜΠΡΑΒΟ ΣΥΟ ΚΟΚΚΟΡΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΑΔΕΣ ΚΑΙ ΣΙΑ..ΥΓ ΘΑ ΤΟΝ ΨΗΦΙΣΩ ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΜΟΥ ΤΗΝ ΟΛΓΑΣ ΕΠΙ ΔΗΜΑΡΧΙΑΣ ΤΟΥ ΑΥΤΟΣ Ο ΞΕΡΟΤΟΠΟΣ ΕΓΙΝΕ ΠΛΑΤΕΙΑΡΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΠΙΣΗΣ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΠΟΥ ΣΥΝΕΙΣΦΕΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΑΠΛΠΟΥ ΠΟΛΙΤΗ..ΒΛΕΠΕ ΣΥΣΙΤΙΑ,ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ,ΜΑΓΕΙΡΕΙΟ,ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ..ΜΗ ΜΑΣΑΣ ΔΗΜΑΡΧΕ ΑΠΟ ΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΘΑ ΒΓΕΙΣ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΟΛΙΓΟΥΣ ΝΑ ΜΗ ΠΕΙΘΟΥΝ ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΠΥΣ ΤΟΥΣ..
Απάντηση
ΑΡΙΣΤΟΣ 09.01.14
@ARIS@ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚΟ-ΓΕΝΟΥΣ ΣΧΟΛΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΈΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΚΟΜΑ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗ ΣΧΟΛΗ ΕΙΠΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΣ ΤΟΠΙΚΗΣ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗΣ. ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ "ΦΩΣΤΗΡΑΣ" ΒΙΑΣΤΗΚΕ ΝΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ... ΣΚΟΝΤΑΨΕ ΣΕ ΜΙΑ ΚΟΤΡΩΝΑ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΕΪΚΗ. ΣΑΝ ΤΣΟΜΠΑΝΟΠΑΙΔΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΠΩΣ ΟΠΩΣ Η ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΥΠΑΙΘΡΟΣ ΕΝΙΟΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΛΕΙΣ ΔΙΑΘΕΤΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΕΙΔΗ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΔΗΜΑΡΧΙΑΚΕΣ ΚΑΡΕΚΛΕΣ...
Απάντηση
Aris 09.01.14
ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΑΠΛΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟ ΦΤΩΧΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΤΑΦΕΡΕ ΝΑ ΔΙΟΙΚΕΙ ΤΟ ΔΗΜΟ ΜΕ ΑΞΙΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΕΡΓΑ..ΤΟ ΤΙΜΑΕΙ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΤΣΟΠΑΝΟΠΑΙΔΟ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΠΟΛΥΤΕΧΝΕΙΟ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ ΤΙ ΣΠΟΥΔΕΣ ΕΧΕΤΕ;ΕΧΕΤΕ ΥΠΟΤΡΟΦΙΕΣ ΕΧΕΤΕ ΑΡΙΣΤΕΥΣΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ;
Απάντηση
Αντώνης 09.01.14
ΕΚΑΝΕ ΠΛΑΤΕΙΕΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΠΑΝΤΟΠΩΛΕΙΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΜΗ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ Κ Τ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ..ΑΠΟΡΡΕΙΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΛΕΤΕ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΒΕΝΙΖΕΛΟΥ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟ,ΑΝ ΗΤΑΝ ΚΟΛΛΗΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΓΕΣ ΤΟ ΚΟΙΜΗΤΗΡΙΟ;Που ξέρει πως η Πόλη το έχει ανάγκη ;
Απάντηση
Fanouris 08.01.14
ΕΓΩ ΔΕΝ ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕΝΩ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΗ ΓΛΥΦΑΔΑ,Ο ΚΟΚΚΟΡΗΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΨΕ ΓΙΑ ΝΑ ΧΟΥΜΕ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ..ΕΧΑΣΑ ΕΝΑ ΠΛΥ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΤΙ ΥΠΟΑΝΑΠΤΥΚΤΗ ΠΟΛΗ ΖΟΥΜΕ...ΜΑΓΚΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΠΟΥ ΤΑ ΤΡΕΞΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΑΦΗΣΑΝ ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ
Απάντηση
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 05.01.14
ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ 2014, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΄΄ΣΚΥΛΟ΄΄ ΤΟΝ ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ. ΤΟ 25ΕΥΡΩ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ.-ΣΑΣ ΘΥΜΙΖΩ, ΟΤΙ ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΑΝΑΧΩΜΑΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ.
Απάντηση
ΖΙΖΑΝΙΟΝ 05.01.14
ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΤΑ ΣΤΗΘΗ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΟΣΑ ΣΥΝΕΒΑΙΝΑΝ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΟΥ ΣΤΕΓΑΖΕΤΑΙ ΣΗΜΕΡΑ Η ΕΥΔΑΠ ΚΑΙ ΠΟΥ ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ ΚΟ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟ Ο ΔΗΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΑΣΕ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.
Απάντηση
LATINOS 04.01.14
Μπα οχι πολλα χρονια , και δεν ειναι αρχειο ειναι κατι που λεγεται internet και στοχευμενο ψαξιμο , γλυκεια μου. Και εσυ θα τα εβρισκες αν ησουν πιο ερευνητικη , οχι μονο για τον συγκεκριμενο αλλα και για τους αλλους σωτηρες 
Απάντηση
ΓΛΥΦΑΔΙΩΤΙΣΣΑ 04.01.14
@Latinos@ Δεν ξέρω τι αναφέρουν όλα αυτά τα δημοσιεύματα αλλά πρέπει να διαθέτεις φοβερό αρχείο. Τέτοιο φακέλωμα!!!! Θα πρέπει να παρακολουθείς τα έργα και τις ημέρες του Δημάρχου εδώ και πολλά χρόνια.
Απάντηση
LATINOS 04.01.14
Προς Ν.Κ.Ε. 1) ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ 27-6-10 "Μιζες εκατομμυριων" του Τασου Τελογλου , 2)ΠΡΩΤΟ ΘΕΜΑ 18-7-10 "Φως στις μιζες για το σκανδαλο ΜΑΝ" 3) e-tipos 5-9-07 "Σε κατασταση συναγερμου για τα λεοφωρεια βομβες της ΕΘΕΛ" 4) www,ethnos.gr 18-4-11 "Ασκουνται διωξεις για την υποθεση ΜΑΝ" ακομα εχει υλικο στις πιο κατω εφημεριδες 5) ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ 26-7-1999 και στις 3-5-2000 6) ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ 16-12-2000 7) ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ 19-7-2001 για "διαγωνισμο λαστιχο για τα λαστιχα στην ΕΘΕΛ" και αλλο αναλογο 10 ημερες μετα 8) ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΗ 24-8-2001 "Τερατα και σημεια στην ΕΘΕΛ" 9) ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΤΥΠΟΣ 3-6-2002 10) ΚΕΡΔΟΣ 25-4-2003 "Ανησυχια και υπονοιες για διαγωνισμο προμηθειας 600 λεωφορειων" 11) ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ 30-5-2004 "Ραλλυ ελειματων στα λεωφορεια - 350 δις σωρευτικες ζημιες" ΑΝ ΔΕΝ ΣΕ ΦΤΑΝΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΘΑ ΣΟΥΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΑΓΑΠΗΤΕ ΜΟΥ ΑΡΓΟΤΕΡΑ .
Απάντηση
N.K.E. 04.01.14
Pros LATINOS.Kalo tha htan na mas legate se poies efimerides grafontousan kapoia apo afta pou mas lete.An de to kanete,ego prosopika ua sas theoriso anaxiopisto.Gia ta upoloipa,isxuei to idio.Thenks!!!
Απάντηση
LATINOS 03.01.14
Και κατι για συμπληρωμα , θυμηθηκα καποιον παλιο στα δημοτικα πραγματα που ειχε πει οτι την πρωτη φορα που ανακατευτηκε με τα δημοτικα το "τσομπανοπαιδι" διεδιδε παντου οτι ηταν "λεκτορας" στο Πολυτεχνειο . Βεβαια ενας απλος υπαλληλος ηταν και κοψομεσιαζοταν στον τοτε πρυτανι του . Την ειχε την προδιαθεση της μεγαλομανιας απο τοτε , η οποια σε συνδυασμο με την χωριατικη κουτοπονηρια του τον εκανε αυτο που εγινε . Και με λεφτα στη τσεπη απο τις αρπαχτες , γιατι μη μου πειτε οτι εχει δουλεψει ποτε του !
Απάντηση
LATINOS 03.01.14
Επειδη ολοι προβληματιζονται με την "περιεργη" εως αλαζονικη συμπεριφορα του "τσομπανοπαιδιου" στο παρανομο νεκροταφειο να σας πω την προσωπικη μου αποψη .πιστευω οτι την αλαζονεια την απεκτησε οταν τον τοπο κυβερνουσε το Πασοκ , τοτε που διοικουσε τον κρατικο εργανισμο και αγοραζε λεοφωρεια με μιζα 18.500 μαρκων ανα τεμαχιο , (το εγραψαν πολλες εφημεριδες)η αγοραζε κατα χιλιαδες αναγομωμενα λαστιχα απο την Τουρκια (θυμαστε ποσα λεοφωρεια το '98-2000 κλαταρανε στις διαδρομες τους με κινδυνο να εχουμε θυματα) και αλλα πολλα που κατηγορηθηκε αλλα το βενιζελοσυστημα τον "καθαρισε" , μεχρι που δεν παταιτειτο οταν εγινε κυβερνηση η Ν.Δ. το 2004 για πολλους μηνες μετα . Αλλα στο παρανομο νεκροταφειο , μου σφυριξε ενα πουλακι , οτι υπηρχε ολοκληρο σχεδιο καταπατησης εκατονταδων στρεμματων στην πλαγια του Υμητου εκει προς το πατητηρι των Κρητικων , μαζι με τον αρχιερεα της διαπλοκης και την αρχιερεια , σχεδιο που ναυαγησε και λογω των σκανδαλων στον Ερυθρο Σταυρο που φερεται ως ψευτοιδιοκτητης της εκτασης , αλλα και απο τις πολλες κινητοποιησεις πολιτων και κατοικων . Δεν ειναι τυχαιο το "βοσκαρουδακι" , ξερει να στοχευει και καταφερνει να αμυνεται .Αλλωστε και το οικοπεδο της Ευδαπ καποιοι παλιοι γειτονες μου εχουν πει οτι ανηκε σε καποια ακληρη Εβραια και το παληκαρι μας το "εφαγε" με ψευτικη χρησικτησια , και ποιος ξερει ποσα αλλα εχουν "φαει" η προσπαθουν να τα "φανε" ετσι .
Απάντηση