ΓΔ: 1146,21 -1,12% EUR/USD: 1,3125

ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ

ΒΙΝΤΕΟ ΣΟΚ: Δείτε πώς φτιάχνουν τις μπότες Ugg!

Του Βασίλη Γραμμένου 8 29 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2012, 17:10

 Τις τραγικές και απίστευτης σκληρότητας συνθήκες στα εκδοροσφαγεία της Κίνας καταγγέλλει η Ηumane Society.

Η οργάνωση φέρνει στο φως τον τρόπο με τον οποίο κατασκευάζονται διάσημες μπότες, αποκαλύπτοντας θανατώσεις ζώων, και ιδιαίτερα του είδους «νυκτερευτής» (Nyctereutes procyonoides), σε εκτροφεία της Κίνας, ώστε να πάρουν το δέρμα τους και να το εξάγουν στην Αυστραλία.

Σύμφωνα με την οργάνωση για τα δικαιώματα των ζώων «Humane Society International» διενήργησε ελέγχους και αποκαλύπτει πως κατασκευαστές μπότας στην Αυστραλία, προμηθεύονται τη γούνα των «νυκτερευτών» για να τη χρησιμοποιήσουν στις μπότες, ενώ την ίδια στιγμή στους πελάτες τους δηλώνουν ότι οι μπότες είναι φτιαγμένες από μαλλί προβάτων.



Σχόλια Αναγνωστών

8 Προσθήκη σχολίου
Babis o Sougias 01.12.12
ne oi botes sas piraxane.. otn skotonume ta zoa gia to kreas tus ola ok
Απάντηση
Alexandra D 01.12.12
http://en.wikipedia.org/wiki/Ugg_bootsΜπορείτε να διαβάσετε και εδώ πριν ξαναδημοσιεύσετε κατι! Εικόνες φρίκης και αηδίας δεν οφελούν κανέναν!
Απάντηση
Alexandra D 01.12.12
ONTWS APARADEKTO.... an kai to videaki afto einai xronwn prin kai apla twra to ksanadeixnoun.... oso gia tis mpotes, thewrw sxedon apithano na einai apo ta sygkekrimena zwakia, kathws h gouna pou exoun mesa einai entelws diaforetikh!!! Kai ola ta zwakia pou sfazontai einai krima, alla ligous eida na ginontai xortofagoi!!! Thewrw aparadekto to gegonos na xrhsimopoiountai tetoia videos prokeimenou na spilwthei to onoma kapoias etaireias pou phgan kala oi pwlhseis ths!!!! etsi eimaste san laos! koitame pws tha vgaloume to mati tou diplanou mas! :(
Απάντηση
Anagnwstria 30.11.12
Phga na tis parw alla htan polu akrives.kalutera.
Απάντηση
Αλεξανδρα σ 30.11.12
Εγώ βλέπω μερικές εδώ και τις φοράνε και καμαρωνουν.Μετα από αυτό που είδα τρελαθηκα.Οποια κυρία δω να τις φοραει θα της πω να δει το βίντεο.Ειμαι σίγουρη ότι θα τις βγάλει και θα μεινει ξυπολυτη.θανατος στα γουρουνια.
Απάντηση
Μαρία Περατικού 29.11.12
Απο τη στιγμή που είδαν το βίντεο αυτό κ Γραμμένε πήγα αμέσως και άνοιξα την ντουλάπα μου,πήρα της μπότες και τις πέταξα.Έχω πάθει ΣΟΚ.Ο θεός φυλάξει.Οι δολοφόνοι.Να τους πιάσουν όλους και να τους σκοτώσουν.Τα καθάρματα.Και εμείς τα ζώα πάμε και τις αγοράζουμε.Ποτέ ξανά.Ποτέ.
Απάντηση
Αμαλια.Κα... 29.11.12
Καποιοι πολυ σωστα λενε οτι,απο τοτε που γνωρισα τα ζωα σιχαθηκα τους ανθρωπους.Πολυ σωστα και μπραβο σας κ Γραμμενε που αναδεικνειεται τετοια τερατα.Τα κτηνη πρεπει καποιος να τα γδαρει οπως κανουν αυτοι στα ζωακια.Και μαλιστα να τους τραβανε και βιντεο.Ντροπη!
Απάντηση